Ratownictwo Medyczne i Transport Sanitarny

Do zadań Transportu Medycznego należy w szczególności:

• organizowanie transportu pacjentów z Izby Przyjęć na oddziały szpitalne w zależności od stanu chorobowego pacjenta,
  • organizacja transportu do innych podmiotów wykonujących działalność leczniczą lub do domu pacjenta w razie takiej potrzeby,

Telefon dyżurny Ratowników Medycznych 573 012 732

Ratownictwo Medyczne

1 kwietnia 2019 roku do szpitala powiatowego powróciło Ratownictwo Medyczne. Obecnie flota naszego pogotowia to 4 nowoczesne ambulanse sanitarne typu C, dwa stacjonują w Krośnie Odrzańskim i dwa w Gubinie. Dwa nowe ambulanse sanitarne typu C marki Mercedes-Benz zostały zakupione w kwietniu 2019 roku dzięki finansowemu wsparciu Gminy Krosno Odrzańskie w wysokości 500 tys. zł. Kolejna nowa karetka została zakupiona przez szpital w maju 2020 roku. W październiku 2021 roku flotę krośnieńskiego ratownictwa zasilił nowy Volkswagen Crafter. Zakup został sfinansowany z Funduszy Europejskich.

Koordynator: Przemysław Rasiewicz